Patriotmagazin.cz: OSTRAVANÉ ROZHODLI: ŠVÝCARSKÁ TRAMVAJ SE JMENUJE NOVA A MÁ VYKŘIČNÍKY

OSTRAVANÉ ROZHODLI: ŠVÝCARSKÁ TRAMVAJ SE JMENUJE NOVA A MÁ VYKŘIČNÍKY

 6.6.2017 02:11

Dopravní podnik Ostrava (DPO) nechal v uplynulém týdnu veřejnost hlasovat prostřednictvím on-line formuláře o barevném provedení nových tramvají značky STADLER, které budou v Ostravě vozit cestující už příští rok.

Ostravané rozhodli: Švýcarská tramvaj se jmenuje nOVA a má vykřičníky

Vizualizace: DPO

 

Ze čtyř návrhů si Ostravané vybrali variantu s bílými dveřmi a ostravskými vykřičníky nad nimi.

Vedení DPO vybralo z návrhů designéra tramvaje Haralda Molla čtyři barevné varianty, které se liší v aplikaci doplňkové bílé barvy.

„Naší myšlenkou bylo sjednotit vizuální styl města a DPO. Proto jsme vybrali světle modrou barvu, která je v našem design manuálu, stejně tak jako v městském. Lidé si pak mohli vybrat například to, zda na tramvajích budou nebo nebudou stylizované ostravské vykřičníky, které má město v logu,“ popisuje anketu ředitel DPO Daniel Morys.

Nejúspěšnější varianta byla nejoblíbenější nejen v oficiální anketě, ale posbírala také nejvíce „LIKE“ na oficiální facebookové stránce DPO i u mediálních partnerů.

„Bereme přání veřejnosti vážně. Nové tramvaje Stadler pro Ostravu tedy budou mít jak bílé dveře, tak i vykřičníky. S ohledem na jednotnost s barevným řešením vozidel ostatních trakcí ještě doplníme úzký bílý pruh pod okny,“ dodal Daniel Morys.

Veřejnost k hlasování o barevném řešení tramvaje připojila také návrh na její pojmenování. Z dvou tisícovek došlých návrhů názvů zaujalo vedení DPO jméno „nOVA“.

Je v něm obsaženo všechno: Ostrava, rychlost, rázovitost i informace o tom, že tramvaje přinesou Ostravě spoustu nového.

„S vedením STADLERu jsme nový název konzultovali a nic nebrání v tom, abychom takto nové ostravské tramvaje pojmenovali,“ doplňuje informaci Daniel Morys s tím, že v anketě tento název navrhli celkem tři lidé, a ti budou odměněni půlroční jízdenkou na cestování MHD v Ostravě.

První „nOVA“ bude přivezena v únoru 2018 a první cestující by se s ní mohli svézt v srpnu téhož roku.

Jaroslav Baďura