Napsali o nás: Poruba.ostrava.cz

Nová tramvajová trať: ptejte se na webu i facebooku

15. 2. 2017

Na Valentýna zprovoznila Ostrava webovou stránku Nová tramvaj Poruba (https://novatramvajporuba.cz) a stejnojmenný facebookový profil.

První strana nové webové prezentace o rozšíření tramvajové trati v Porubě.

„Na nich jsou soustředěny všechny dostupné aktuální a spolehlivé informace, které se zamýšlenou výstavbou souvisejí. Jak web, tak facebooková stránka navíc nabízejí i možnost přímého kladení dotazů vedení města nebo dopravnímu podniku,“ uvedla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

„Vznik informační platformy Nová tramvaj Poruba je reakcí města Ostravy na zvýšenou poptávku občanů po informacích souvisejících s plánovanou výstavbou prodlouženého tramvajového spojení v 7. a 8. porubském obvodě.  Naším záměrem je poskytovat zájemcům o tuto problematiku údaje, které jsou přesné, úplné a pocházejí z relevantních zdrojů. Na spuštění portálu Nová tramvaj Poruba navážou další informační aktivity města. Připravujeme setkání se zastupiteli dotčených městských obvodů Poruby i Pustkovce, veřejnou debatu s občany i odborný seminář,“ řekl primátor Ostravy Tomáš Macura.

Kromě vedení města se na projektu informačního portálu Nová tramvaj Poruba podílí také Dopravní podnik Ostrava. Jednatel společnosti Daniel Morys podotkl, že na obou stránkách chtějí prezentovat především nové technologie stavby tratí a konstrukce vozů, které snižují hluk a vibrace tramvajové dopravy.
https://poruba.ostrava.cz/cs/o-porube/aktualne/nova-tramvajova-trat-ptejte-se-na-webu-i-facebooku/