Letošní Tyrkysová sbírka v MHD opět pomůže potřebným

Výtěžek z Tyrkysové sbírky letos poputuje k ostravským neziskovým organizacím. Prostřednictvím zvláštních kasiček a unikátních jízdenek mobilní aplikace MojeDPO může přispět každý z cestujících.

Od 15. do 19. listopadu letošního roku budeme dobrovolníky Tyrkysové sbírky potkávat v dopravních prostředcích a na zastávkách MHD. Do kasičky může každý hodit libovolnou částku, přes aplikaci MojeDPO lze pak za 50 korun pořídit jedinečnou tyrkysovou jízdenku.

Tyrkysová jízdenka je přestupní a po dobu 45 minut platí ve všech spojích Dopravního podniku Ostrava (DPO), přičemž celá částka půjde na transparentní účet Nadačního fondu Křídlení. Vybrané peníze pomohou třeba při nákupu speciálních pomůcek pro předčasně narozená miminka, provozu hipoterapie a dalších aktivitách pro potřebné.

Pro jaké konkrétní neziskové organizace se letos peníze vybírají zjistíte na: www.tyrkysovasbirka.cz, kde se taktéž dovíte veškeré podrobnosti.

Tyrkysová barva není jen symbolem štěstí a ochrany, ale také už několik let výrazným symbolem DPO a jeho aktivního přístupu ke společenské odpovědnosti.

Slavnostní vyhlášení vybrané částky se koná 25. listopadu 2021 na akci Advent plný křídlení.